Nazywam się Bolesław Hrynyszyn. Swoją przygodę z profesjonalną hodowlą gołębi pocztowych rozpocząłem w 1989 roku. Przywiozłem wówczas jajka od mojego niemieckiego przyjaciela z okolic Pirmasens. Potomstwem po tych gołębiach wielokrotnie zostawałem mistrzem oddziału, okręgu odraz byłem w czołówce Mistrzów Polski.
Od roku 2000 moja hodowla stale ulega uszlachetnieniu. Zdecydowany wpływ miał na to pielęgniarz w gołębniku dalekodystansowym Raymunda Hermesa, Pan Bernard Malcherek.  To właśnie jego rady sprawiły, że do mojego gołębnika trafiało potomstwo z linii takich asów jak: „Piet”, „Velo”,  z córki „019″, z „Alte Rote”.
Do mojego gołębnika dołączają gołębie z tym samym pochodzeniem ale już od Mistrza Polski Ryszarda Pnioka. Z kolei w kolejnych latach poznaję bliżej Zygfryda Gurbiersa. Jego ptaki, to bardzo mocna linia „019″, „National 1″ i  „Desmet – Matthijs”.

 

  • Moje najszybsze gołębie to właśnie przedstawiciele wymienionych wyżej linii. Potomstwem po moich gołębiach wielu znanych hodowców osiąga bardzo dobre wyniki.

 

  • Z pasji,  jaką niewątpliwie jest hodowla gołębi i zainteresowanie konstrukcjami metalowymi zrodził się pomysł produkcji wolier aluminiowych. Rosnące zapotrzebowanie hodowców gołębi i innych zwierząt  nakłoniło mnie do stworzenia autorskiego projektu woliery, która cieszy się stale rosnącą popularnością w Polsce, jak i w Europie. Moja propozycja dla hodowców to nie tylko wysokiej jakości woliery, ale i wyloty.

 

  • Od kilku lat współpracuję z redakcją „Złoty Gołąb„. Rozmowy przeprowadzane z hodowcami pozwalają mi na nieustanne zgłębianie wiedzy, zdobywanie nowych doświadczeń i wdrażanie ich w moich produktach.
Szybki kontakt:
tel. 71 303 24 26
tel. 795 437 084
Pełne dane firmy